Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush i ka uruar aktorit Arnold Schwartzeneger zgjedhjen për guvernator të Kalifornisë.
"Presidenti i tha guvernatorit se mburret me fushatën e tij, dhe mezi pret të bashkëpunojë me të", deklaroi zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Scott McClellan.
XS
SM
MD
LG