Ndërlidhjet

NJU JORK


Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve në Nju Jork i ka kritikuar ushtrinë amerikane dhe zyrtarët e qeverisë se nuk i kanë hetuar rastet e vdekjes së disa gazetarëve të huaj në Irak.
Drejtuesja ekzekutive Ann Cooper tha se organizata kërkon përgjigje për sulmin e ushtarëve amerikanë në hotelin Palestina në Bagdad, dhe sulmin ajror ndaj byrosë së televizionit Al-Jazeera.
XS
SM
MD
LG