Ndërlidhjet

MADRID


Policia në Spanjë dhe Francë ka arrestuar 34 të dyshuar për lidhje me grupin separatist ETA.
Ministria e brendshme në Madrid tha se të dyshuarit ioshin pjesë e strukturës së re mbështetëse të ETA-s, e cila 35 tashmë vjet lufton për sovranitetin e Baskisë.
XS
SM
MD
LG