Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka shprehur "shqetësime serioze" për pa anshmërinë e zgjedhjeve presidenciale në Çeçeni.
Unioni tha se zgjedhjet ishin të karakterizuara me "mungesë të pluralizmit real dhe mediave të pavarura".
XS
SM
MD
LG