Ndërlidhjet

HAGË


Sllobodan Millosheviq ka kontrolluar udhëheqësit e serbëve të Bosnjës, por ka ndaluar të bëjë një gjë të tillë kur cënoheshin interesat e tij apo ato të Serbisë.
Kështu ka deklaruar në gjyqin kundër Sllobodan Millosheviqit, gjenerali britanik, Rupert Smith.
Smith, i cili ka qenë në drejtim të forcave të Kombeve të Bashkuara në Bosnjë, dëshmoi dhe për lidhjet mes Radovan Karaxhiqit e Ratko Mlladicit me Millosheviqin.
XS
SM
MD
LG