Ndërlidhjet

UASHINGTON


Avokati i gjeneralit kroat Ante Gotovina, ndaj të cilit Gjykata e Hagës për ish –Jugosllavinë, ka ngritur akt-padi, ka kërkuar nga Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara të hetojë sjelljet e kryeprokurores Carla Del Ponte.
Sipas avokatit të Gotovinës, Del Ponte ka shkelur rregullat ndërkombëtare dhe etikën e prokurorisë.
XS
SM
MD
LG