Ndërlidhjet

NJU JORK


Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve, me qendër në Nju Jork, ka kritikuar autoritetet ushtarake amerikane dhe administraten se kanë dështuar të hetojnë në mënyrë të hapur vdekjet e disa reporterëve të huaj në Irak. Ky Komitet ka vecuar goditjen me artileri të Hotelit Palestinë në Bagdat dhe zyrën e televizionit Al-Jazzira.
XS
SM
MD
LG