Ndërlidhjet

BRUKSEL


Zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian kanë shprehur sot jo vetëm shpresën, por edhe bindjen se kosovarët do të vendosin të mos e injorojnë thirrjen e bashkësisë ndërkombëtare për të marrë pjesë në bisedimet e Vjenes.
Duke theksuar rëndësinë që Bashkimi Evropian i kushton fillimit të këtij dialogu më 14 tetor, përfaqësuesit e lartë të BE-së njëkohësisht kanë paralajmëruar se dështimi i nisjes së dialogut do të ketë pasoja të rënda për Kosovën dhe liderët e saj që do të identifikohen si pengesë.
XS
SM
MD
LG