Ndërlidhjet

ZAGREB


Bashkimi Evropian beson se Kroacia do të bëjë të gjitha përpjekjet për të arrestuar të akuzuarit për krime lufte nga Gjykata Ndërkombëtare për ish-Jugosllavinë.
Ky bashkëpunim është kyc për futjen e Kroacisë në Bashkimin Evropian, është thënë gjatë takimit mes Javier Solanës dhe kryeministrit kroat, Ivica Racan.
XS
SM
MD
LG