Ndërlidhjet

BAGDAT


Së paku 10 vetë kanë humbur jetën dhe 30 të tjerë janë plagosur, në tre sulme të ndodhura sot në Bagdat.
8 nga viktimat, 3 policë dhe 5 civilë, vdiqën pas shpërthimit pranë një stacioni policor në verilindje të Bagdatit.
Po sot në Bagdat është qëlluar për vdekje përpara shtëpisë së tij, diplomati spanjoll Jose Antonio Bernal, ndërsa nga një sulm kundër forcave amerikane u vra një ushtar amerikan.
XS
SM
MD
LG