Ndërlidhjet

JERUSALEM


Një sulm vetvrasës pranë një pike kontrolli të ushtrisë izraelite në Tulkarem, Bregu Perëndimor, ka shkaktuar dy të plagosur. Ky sulm erdhi derisa Izraeli po dërgon trupa shtesë në Bregun Perëndimor dhe Rripin e Gazës për shkak të rrezikut të sulmeve të tilla.
Kryeministri izraelit, Ariel Sharon, ka thënë se nëse Autoriteti Palestinez nuk mund të ndalojë veprimet e militantëve atëherë "nuk do të ketë një shtet palestinez sic parashihet në planin e paqes".
XS
SM
MD
LG