Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kreu i diplomacisë evropiane, Javier Solana, tha para Parlamentit Evropian se po vazhdon përpjekjet për ringjalljen e planit të paqes në Lindjen e Mesme.
Ai e vlerësoi gjendjen si shumë shpërthyese, por nënvizoi se "plani i paqes i mbështetur nga Bashkimi Evropian, Shtetet e Bashkuara, Rusia dhe Kombet e Bashkuara nuk ka alternativë".
XS
SM
MD
LG