Ndërlidhjet

DUSHANBE


Parlamenti i Taxhikistanit, vend i dalë nga ish-Bashkimi Sovjetik, ka miratuar marrëveshjen dypalëshe me Shtetet e Bashkuara për të mos dërguar në Gjykatën Ndërkombëtare në Hagë shtetasit amerikan.
Deri tani Uashingtoni ka nënshkruar marrëveshje të tilla me 62 vende, në mesin e të cilave dhe me Shqipërinë.
XS
SM
MD
LG