Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeinspektori i Kombeve të Bashkuara Mohamed ElBaradei ka deklaruar se ende pret që Irani të japë informata të duhura, për të dëshmuar se programi bërthamor nuk është ushtarak.
Siç transmeton Financial Times, ElBaradei ka thënë se ekipi i inspektorëve, që javën e kaluar u dërgua në Iran i ka vizituar lokacionet e kërkuara dhe ka pranuar informata të reja nga autoritetet e Iranit.
XS
SM
MD
LG