Ndërlidhjet

ROMË


Bashkimi Evropian u ka bërë thirrje të gjitha vendeve të botës ta heqin dënimin me vdekje.
Deklarata u lëshua në ditën e parë botërore kundër Dënimit me Vdekje.
Amnesty International tha se 83 vende ende vazhdojnë ta praktikojnë dënimin me vdekje, përfshirë Shtetet e Bashkuara, Iranin, Japoninë dhe Kinën.
XS
SM
MD
LG