Ndërlidhjet

PEKIN


Javën e ardhshme, Kina do ta dërgojë njeriun e parë në gjithësi, transmetoi agjencia kineze e lajmeve.
Nëse fluturimi ka sukses, Kina do të jetë vendi i tretë që dërgon njeri në gjithësi, 42 vjet pas ish Bashkimit Sovjetik dhe Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG