Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Nexhat Daci, do të shkojë në bisedimet e Vjenës, ka konfirmuar këshilltari i tij, Ramush Tahiri.
Mbrëmë pjesmarrjen në bisedimet teknike, në Vjenë më 14 tetor, ndërmjet Kosovës dhe Unionit Serbi – Mali i Zi e ka konfirmuar presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova.
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është deklaruar kundër fillimit të dialogut në këtë fazë.
Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës po diskuton qëndrimin e kësaj partie lidhur me dialogun me Beogradin
XS
SM
MD
LG