Ndërlidhjet

BALI


Disa qindra të mbijetuar dhe të afërm të viktimave të sulmit në Bali, u mblodhën në përvjetorin e parë të kësaj tragjedie në ishullin indonezian, ku humbën jetën 202 njerëz, shumica turistë australianë.
Kryeministri australian, që drejtoi ceremoninë, Xhon Houard, tha se nga ky sulm mësuam se edhe ne në këtë pjesë të botës duhet ta bëjmë qëllim të përbashkët luftën kundër terrorizmit".
Nga ana tjetër familjarët e viktimave britanike të sulmit në Bali organizuan ceremoni të ngjashme në Londër.
XS
SM
MD
LG