Ndërlidhjet

GAZA


Trupat izraelite kanë filluar të tërhiqen nga kampi i refugjatëve Rafah, në Rripin e Gazës, ku gjatë dy ditëve të fundit forcat izraelite vranë 9 palestinezë dhe shkatërruan disa dhjetëra shtëpi.
Ndërkaq gjatë ditës disa raketa dore janë hedhur nga Rripi i Gazës në jug të Izraelit, por pa shkaktuar dëme.
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Anan ka dënuar vrasjen e civilëve palestinezë gjatë operacioneve të ditëve të fundit.
XS
SM
MD
LG