Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarët afganë njoftuan se rreth 100 pjesëtarë të talibanëve sot i kanë sulmuar zyrat e pushtetit në provincën jugore Zabul, me çrast 3 policë janë vrarë, tre janë plagosur kurse 8 persona janë rrëmbyer.
Sulmi është kryer me armë të rënda dhe raketa.
Në një zhvillim tjetër, njoftohet se nga një burg në jug të Afganistanit, përmes një tuneli të fshehtë kanë ikur 41 të burgosur talibanë.
XS
SM
MD
LG