Ndërlidhjet

BAGDAD


Një ushtar amerikan është vrarë dhe një është plagosur kur automjeti i tyre hasi në një minë në Irakun verior.
Dje, kryeadministratori amerikan i Irakut Paul Bremer tha se koalicioni i prirë nga Shtetet e Bashkuara dhe populli irakien nuk do të frikësohen nga sulmi i djeshëm vetëvrasës që la të paktën 6 të vrarë.
XS
SM
MD
LG