Ndërlidhjet

PUTRAJAYA/MALAJZI


Këshilli Qeverisës i Irakut i emërtuar nga amerikanët, e ka kundërshtuar dërgimin e trupave turke në Irak.
Në prag të samitit të vendeve Islamike në Malajzi, ministri i jashtëm i Këshillit dhe mbreti i Jordanisë Abdullah, e bënë publike nevojën që bashkësia ndërkombëtare të luajë rol më të madh në rindërtimin e Irakut.
XS
SM
MD
LG