Ndërlidhjet

LA PAZ


Rreth 20 protestues janë vrarë dje pasi qeveria e Bolivisë dërgoi mijëra trupa të mbështetura nga tanket, për t'i shtypur protestat e dhunshme kundër presidentit Gonzalo Sanchez da Lozada.
Qeveria tha se janë vrarë 4 civilë dhe një ushtar.
XS
SM
MD
LG