Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryetari i Kosovës, Ibrahim Rugova dhe kryetari i Kuvendit, Nexhat Daci kanë udhëtuar sot për në Vjenë për të marrë pjesë në bisedimet teknike Prishtinë – Beograd, që fillojnë nesër. Rugova dhe Daci u shprehën se edhe pa kryeministrin, Bajram Rexhepi, delegacioni i Kosovës është i përgatitur për këto bisedime. Për në Vjenë nuk udhëtuan ministri Todoroviqi dhe ministrja Mumxhiu.
XS
SM
MD
LG