Ndërlidhjet

TIRANË


Dy partite më të mëdha në Shqipëri, Partia Socialiste dhe Partia Demokratike pohojnë se kanë fituar në zgjedhjet e djeshme lokale. Demokratët pranojnë se kanë humbur në Durrës por kanë fituar në jug, ndërsa socialistët thonë se Edi Rama është fitues në Tiranë. Është raportuar se në zgjedhjet e djeshme votuan 52% e elektoratit.
XS
SM
MD
LG