Ndërlidhjet

TIRANË


Njësiti i dytë i ushtarak paqeruajtës i armatës shqiptare u nis sot për në Irak. Ministri i mbrojtes, Pandeli Majko tha sot se "është krenar me forcat ushtarake që po dëshmojnë se janë një pjesë integrale dhe e respektuar e aleancës veri-atlantike".
Armata e Shqipërisë ishte e përfshirë edhe në operacionet paqeruajtëse në Bosnjë dhe në Afganistan. Shqipëria kishte mbështetur fuqishëm fushatën e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në Irak.
XS
SM
MD
LG