Ndërlidhjet

BAGDAD


Zëdhënësi ushtarak i koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, Charles Heatley ka informuar sot për arrestimin e disa personave në lidhje me sulmin e djeshëm me bombë në një hotel në qendër të Bagdadit. Nga ky sulm dje u vranë së paku 6 persona. Ky hotel zakonsiht shfrytëzohet nga zyrtarët e lartë të koalicionit dhe nga Këshilli qeverisës i Irakut.
XS
SM
MD
LG