Ndërlidhjet

BAGDAD


Një sulmues vetëvrasës e ka hedhur veten në erë para ambasadës së Turqisë në Bagdad.
Njoftohet se janë plagosur edhe 6 të tjerë, njëri prej tyre i punësuar në misionin e Turqisë.
Sulmi ndodhi një javë pas vendimit të Ankarasë për dërgimin e paqëruajtësve në Irak, përkundër vërejtjeve të ashpra nga udhëheqja e përkohshme e Irakut, dhe veçanërisht nga komuniteti kurd.
XS
SM
MD
LG