Ndërlidhjet

QERBELA


Një i vrarë dhe 24 të plagosur është bilanci i luftimeve të mbrëmshme ndërmjet dy fraksioneve rivale shiite në qytetin e Qerbelasë.
Ndërkohë, njoftohet se tre ushtarë amerikanë e kanë humbur jetën në aksidente të ndryshme.
Sot është raportuar edhe për një shkëmbim zjarri afër hotelit Palestina në Bagdad.
XS
SM
MD
LG