Ndërlidhjet

GROZNI


Tre bashkëpunëtorë çeçenë të qeverisë proruse në Çeçeni janë vrarë në kryeqytetin Grozni, kurse zyrtarët i kanë akuzuar kryengritësit çeçenë.
Sulmet kundër udhëheqësve prorusë vazhdojnë përkundër përpjekjeve të Kremlinit, që të tregojë se referendumi dhe zgjedhjet presidenciale në Çeçeni janë shenja se gjendja i kthehet normalitetit.
XS
SM
MD
LG