Ndërlidhjet

TIRANË


Qeveria e Shqipërisë e ka përshëndetur fillimin e dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit dhe ka shfaqur shpresën se "faktorët politikë dhe institucionalë" do të kontribuojnë për vazhdimin e suksesshëm të tij.
Zëdhënësi i qeverisë Aldrin Dalipi tha se qeveria shqiptare e cilëson takimin në Vjenë si "hap të rëndësishëm historik për bashkëpunimin e ndërsjellë, përmes dialogut të hapur dhe konstruktiv".
XS
SM
MD
LG