Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO-ja sot pritet edhe zyrtarisht ta promovojë forcën e saj elite për reagim të shpejtë.
Forca e re e NATO-s do të promovohet gjatë ceremonialit në komandën veriore në qytetin Brunsum të Holandës.
Forca fillimisht do të ketë 6.000 trupa, të mbështetura nga trupat detare dhe ajrore.
XS
SM
MD
LG