Ndërlidhjet

TEHERAN


Fituesja e Çmimit Nobël për Paqe sot i bëri thirrje qeverisë së Iranit t'i lirojë të gjithë të burgosurit politikë.
Shirin Ebadi tha se nuk do të angazhohet në politikë, por do të vazhdojë të punojë në Iran si avokate dhe aktiviste për të drejtat e njeriut.
XS
SM
MD
LG