Ndërlidhjet

GAZA


Policia palestineze ka arrestuar tetë militant të dyshuar për lidhshmëri me sulmin e djeshëm me bombë kundër konvojit diplomatik të Shteteve të Bashkuara, me ç'rast u vranë tre amerikanë. Burime palestineze të sigurisë kanë thënë sot se këta tre persona ishin anëtarë të Komitetit Popullor të Rezistencës. Një zëdhënës i këtij grupi ka thënë se tre personat e arrestuar janë anëtarë të kësaj organizate dhe përsëri ka hedhur poshtë përfshirjen e këtij grupi në sulmin e djeshëm.
XS
SM
MD
LG