Ndërlidhjet

PUTRAJAYA


Në hapjen e Konferencës së vendeve Islamike, kryeministri i Malajzisë Mahatir Mohamad u ka bërë thirrje myslimanëve në botë të bashkohen.
Ai tha se ka ardhur koha që vendet myslimane të marrin qëndrim të përbashkët kundër shtypjes.
Në mesazhin e dërguar, sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara tha se i kupton ndjenjat e përbuzjes dhe mllefit që myslimanët i kanë për çështjen palestineze, por Kofi Annan i dënoi sulmet vetëvrasëse.
XS
SM
MD
LG