Ndërlidhjet

VATIKAN


Papa Gjon Pali i Dytë sot e kremton 25 vjetorin e ardhjes së tij në krye të Vatikanit.
Mbi 100 kardinalë nga bota dhe mijëra besimtarë janë mbledhur në Vatikan për të celebruar jubileun e pontifikatit.
Papën Gjon Palin e Dytë e kanë uruar liderë të shumtë botërorë, në mesin e të cilëve edhe kryetari i Kosovës Ibrahim Rugova.
XS
SM
MD
LG