Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri i jashtëm izraelit Silvan Shalom e ka shfaqur kënaqësinë nga vendimi i Dhomës së Përfaqësuesve për sanksione ndaj Sirisë.
Sanksionet janë vënë për lidhjet e dyshuara të Sirisë me grupet terroriste dhe përpjekjet e saj për sigurimin e armëve bërthamore, kimike dhe biologjike.
Shalom tha se Siria duhet ta kuptojë se "njëkohësisht nuk mund t'u takojë dy botërave".
XS
SM
MD
LG