Ndërlidhjet

VATIKAN


Papa Gjon Pali i Dytë sot e kremtoi 25 vjetorin e ardhjes së tij në krye të Vatikanit.
Mbi 50 mijë njerëz dhe mbi 100 kardinalë nga gjithë bota u mblodhën në sheshin e Shën Pjetrit në Vatikan, për të celebruar jubileun e pontifikatit.
Papën Gjon Palin e Dytë e kanë uruar liderë të shumtë botërorë, në mesin e të cilëve edhe kryetari i Kosovës Ibrahim Rugova.
XS
SM
MD
LG