Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kryeministri britanik, Toni Bler, ka thënë se miratimi i rezolutës së re të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për Irakun është lajm i mirë para së gjithash për vetë irakienët.
"Fillimisht dëshiroj të theksoj se sa i kënaqur kamë qenë me votimin e djeshëm në Kombet e Bashkuara. Është një lajm i mirë për komunitetin ndërkombëtar dhe veqanërisht për Irakun. Siç e dini ne jemi duke bërë progres real në Irak, megjithë vazhdimësinë e sulmeve terroriste", ka thënë kryeministri britanik Toni Bler.
XS
SM
MD
LG