Ndërlidhjet

DUBAI


Stacioni televiziv Al Jazera ka transmetuar sot tekstin e mesazhit, që thuhet se është i liderit të al- Qaidës, Osam bin Laden. Në këtë porosi bin Ladeni kërkon tërheqjen e Shteteve të Bashkuara nga Iraku.
Në mesazh poashtu thuhet se grupi terrorist do të ndërmarrë edhe më shumë sulme vetëvrasëse "brenda dhe jashtë Amerikës".
XS
SM
MD
LG