Ndërlidhjet

BANGKOK


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush tha se audio-shiriti, në të cilin pretendohet të jetë zëri i Osama bin Ladenit, do ta mbështesë mesazhin e tij drejtuar vendeve të Azisë dhe Paqësorit se "lufta kundër terrorizmit vazhdon".
Bush i bëri këto komente në Tajlandë, në prag të samitit dy ditësh të vendeve të rajonit që fillon nesër.
Presidenti amerikan sot u takua me presidentin kinez Hu Jintao, me të cilin bisedoi për marrëdhëniet ekonomike ndërmjet dy vendeve.
Më parë, George Bush u takua me kryeministrin tajlandez Thaksin Shinawatra.
XS
SM
MD
LG