Ndërlidhjet

TIKRIT


Dy ushtarë amerikanë janë vrarë dhe një është plagosur kur patrulla e tyre është sulmuar me armë të lehta dhe raketa dore afër qytetit Kirkuk.
Ndërkohë, trupat amerikane e kanë rerthuar ashtëpinë e liderit shiit Sayyid Mahmoud al-Hassani, ndonëse nuk janë deklaruar nëse atë do ta arrestojnë.
XS
SM
MD
LG