Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ushtria izraelite ka shpallur mobilizimin e pesë bataljonave rezervë, për t'i zëvendësuar ushtarët që janë vendosur në Bregun Perëndimor dhe Rripin e Gazës.
Zëdhënësja e ushtrisë Ruth Yaron tha se thirrja për mobilizim bëhet shkaku i paralajmërimeve të shtuara të inteligjencës për kërcënime nga sulmet e militantëve.
XS
SM
MD
LG