Ndërlidhjet

VATIKAN


Nën tingujt e këmbanave dhe zërin e Papa Gjon Palit të Dytë, sot në Vatikan u bë lumturimi i Nënë Terezës.
"Si nëna e vërtetë e të varfërve, ajo vendosi të ishte në shërbim të më të varfërve, të atyre që reshtoheshin në radhët më të fundit të shoqërisë", tha Arqipeshkvi Leonardo Sandri.
Ceremoniali u zhvilluan në praninë e mbi 300 mijë pelegrinëve të ardhur nga gjithë bota.
XS
SM
MD
LG