Ndërlidhjet

BANGKOK


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush dhe homologu i tij kinez Hu Jintao kanë rënë dakord t'i vazhdojnë përpjekjet për një rreth të ri bisedimesh mbi krizën verikoreane.
Dy liderët u takuan anash samitit të Forumit Ekonomik të vendeve të Azisë dhe Paqësorit, që fillon nesër në kryeqytetin e Tajlandës.
XS
SM
MD
LG