Ndërlidhjet

BAGDAD


Dy ushtarë amerikanë janë vrarë dhe një është plagosur kur patrulla e tyre është sulmuar me armë të lehta dhe raketa dore afër qytetit Kirkuk.
Në Turqi, policia i ka shpërndarë demonstrantët në disa qytete të vendit, që kanë protestuar rreth planeve për dërgimin e trupave në Irak.
Irani sot shprehur rezerva rreth vendosjes së trupave turke, kurse Saudia dhe Pakistani thanë se do të presin sinjale nga Iraku përpara se të vendosin për dërgimin e trupave të tyre.
XS
SM
MD
LG