Ndërlidhjet

DORTMUND


Mijëra disidentë iranianë dhe mbështetës të tyre nga bota kanë protestuar në qytetin e Dortmundit, me kërkesë që në Iran të mbahet referendum për ndryshimin e regjimit.
Zëdhënësi i Këshillit Kombëtar të Rezistencës Shahin Gobadi tha se ka ardhur koha që populli i Iranit të vendosë për ardhmërinë e tij.
XS
SM
MD
LG