Ndërlidhjet

BANGKOK


Shtetet e Bashkuara sot u bënë thirrje vendeve që hezitojnë, të jenë më dorëlira në konferencën e donatorëve për rindërtimin e Irakut.
Në takimin e vendeve të Azisë dhe Paqësorit në Tajlandë, sekretari i shtetit Colin Powell tha se konferenca në Madrid paraqet mundësi që bashkësia ndërkombëtare t'i tregojë popullit të Irakut se është me të.
XS
SM
MD
LG