Ndërlidhjet

TEHERAN


Qindra ligjvënës reformatorë të Iranit, studentë dhe aktivistë politikë sot e filluan agjërimin në shenjë proteste kundër shtypjes që qeveria u bën lirive dhe të drejtave të njeriut.
Ligjvënësi Ali Shakourirad ka kërkuar nga autoritetet "të pushojnë së arrestuari shkrimtarët, mësuesit dhe intelektualët më të mirë të Iranit".
XS
SM
MD
LG