Ndërlidhjet

BEOGRAD


Aktpaditë e Tribunalit të Hagës kundër katër gjeneralëve të ushtrisë dhe policisë serbe do të ndikojnë në ngecjen e reformave në Serbi, ka deklaruar kryeministri i Serbisë Zoran Zhivkoviq.
"Nga autoritetet nuk ka nevojë për reagime të nxituara, në kuptimin e arrestimit të menjëhershëm dhe ekstradimin e të akuzuarve", ka thënë Zhivkoviq.
XS
SM
MD
LG